Kdo je Barbora Sedláková?

Jmenuji se Barča a jsem máma dcery Elišky, on-line podnikatelka a spoluautorka projektu Dámská škola.

Dámská škola je projekt pro ženy, které podporuji v jejich cestě za on-line podnikáním a učím je využívat Facebook a jiné on-line nástroje v praxi.

Také jsem autorka projektu Kosmetička on-line, díky kterému učím ženy pečovat o jejich pleť a předávám jim zkušenosti z mé více než 10-ti leté praxe kosmetičky. 

Mým posláním je učit ženy, jak pečovat o svoji pleť a sociální sítě.

Jak to vše začalo? 

Můj příběh začíná v kosmetickém salonu, který jsem začala budovat již v 19ti letech, po maturitě. Můj táta si vždy přál, ať mám vysokou školu, a po maturitě jsem se na ni i přihlásila. Kvůli němu. Ale věděla jsem, že už si chci vydělávat a nebýt na něm závislá. A já hlava paličatá, kozoroh, jsem si šla už v 19cti za svým, a to bylo dělat nehtovou modeláž.

Tehdy jsem uviděla příležitost v tom, začít dělat kamarádkám nehty a začít si vydělávat první peníze. To se mi taky podařilo. Začínala jsem v mém pokojíku se základním vybavením, téměř na koleně, ale kamarádky byly spokojené a vracely se ke mě. A přibývaly stále nové a nové. Na školu už nezbýval žádný čas ani ta motivace, proč bych ji měla vlastně dělat. Tak jsem po roce zkončila a bylo po vysoké :).

Jedna z mých prací.

Tátovi se to pochopitelně nelíbilo, ale já si stála za svým, že chci dělat nehty. Tenkrát mi říkal ,,Prosím tě, tím si nevyděláš. Kamarád hladá sekretářku, to bys měla lepší." Ale já se nedala. Měla jsem jasno. Naštěstí mě nechal mému osudu a dokonce mi uvolnil místnost v přízemí našeho domu. Místo dílny byl můj první salon krásy. Zákaznice stále přibývaly a hodiny strávené za stolem se prodlužovaly. Peníze přibývaly, ale času ubývalo. Nevážila jsem si svého času a neuměla říci ne!

Postupě se k nehtů přidala i kosmetika a prodlužování řas. Mnohdy jsem trávila i 12cti hodin za stolem nebo lehátkem. Jak se říká, jaký si to uděláš, takový to máš. Byla jsem sama svojí paní, vydělávala na svůj věk super peníze, kupovala si co chtěla, ale na druhou stranu, to byla otročina. V takovém duchu se táhlo celých 10 let mé praxe.

Vlastní kosmetický salon

 V roce 2010 jsem otevřela v Prostějově svůj opravdový kosmetický salon. Spoustu zákaznic mě následovalo z Olomouce a spoustu jich přibylo nových. Dařilo se mi. Děnně jsem zkrášlila i 6 zákaznic a dělat ženy krásnější mě opravdu bavilo. Pomáhala jsem ženám zvýšit sebevědomí. Troufám si říci, že mnohdy jsem dělala i psycholožku :).

Po letech však přislo vyhoření a chtěla jsem změnu. Už jsem do práce nechodila s nadšením jako dřív. Léta přibývaly a rozhodla jsem se pro miminko. Podařilo se asi po 4 měsících a já se těšila, že přijde změna, ale zároveň se bála co nastane. Nebyla jsem z těch žen, co mají za cíl mít děti. Měla jsem strach, že přijdu o příjem a svobodu. Co moje zákaznice? Moje podnikání, co jsem 10 let budovala?

Nové začátky

Tři měsíce před porodem, v lednu 2017, mi do cesty přišlo tianDe, kosmetika vyráběná dle receptur tradiční čínské medicíny. Něco úplně nového, co na trhu zatím nebylo. Kosmetika byla vždy mojí úchylkou a díky tianDe jsem poznala úplně nový svět. Svět on-line podnikání. Troufám si říct, že to byl můj další životní milník.

A co bylo dál...

Začala jsem natáčet vida a dělat nové věci.

Uviděla jsem v tianDe příležitost. Přiležitost, přivydělat si k mateřské nějákou tu korunu navíc a nebýt závislá jen na rodičovské. Tenkrát jsem si říkala ,,Když si přivydělám 5000,- Kč, tak to bude super".

Netrvalo dlouho a hranici 5000,- Kč jsem překonala. Začátky mého podnikání s tianDe byly ještě v mém salonu 2 měsíce před porodem. Mé klientky byly nadšené z účinků kosmetiky i produktů pro zdraví. To mě nadchlo, a tak jsem se pustila do budování vlastního týmu. Je to podnikání, které jde jednodušše skloubit s péčí o děti, protože máme on-line systém, který skvěle funguje, a můžete v pohodlí domova začít svůj příběh svobody. 

Rok 2018 byl rokem změn.

V roce 2018 jsem se rozhodovala co bude dál s mým kosmetickým salonem. Byl to pro mě celkem boj. Deset let jsem budovala svůj byznys a rozhodnutí pustit salon mi trvalo dlouho!. Ale dnes už mám jasno. TianDe mi ukázalo cestu, cestu k on-line podnikání a všemu kolem něj. 

Už se nechci vracet k těm hodinám dřiny a zničeným zádům. Našla jsem se v budování opravdu svobodného podnikání. Nemusím být závislá na místě ani čase, kde budu zpoza svého počítače sledovat a řídit svůj byznys. Je pouze na mě, kolik času se denně, své práci budu věnovat.

Neskutečně mě baví studování a zdokonalování se v on-line marketingu a sociálních sítích. Sleduji trendy a uvádím je ihned do praxe. Vše, co jsem se naučila, postupně vkládám do on-line kurzů a naší FB skupiny a věřím, že pomůžu i ostatním, efektivně využít on-line svět pro jejich podnikání.

Takže, nebojte se životní změny. Ta je mnohdy to nejlepší, co nás může potkat, protože staré odchází a uvolňuje cestu novému, mnohdy bohatšímu. Já vám s radostí ukážu cestu a podpořím vás. Mé heslo je ,,Stačí chtít a můžeme mít".

S láskou Barča <3