Blog

Kolagen a jeho vliv na pleť

Sdílet

Kolagen je základní stavební složkou pojivových tkání v celém těle. Je to strukturální protein, který tvoří 25-30% všech proteinů v celém těle. Kolagen hraje důležitou roli při stárnutí organismu a kůže. Proto je fajn ho doplňovat jak z venčí, tak i zevnitř.

Kolagenu máme několik typů. Ten nejrozšířenější typ č.1 představuje 80% kolagenu, který najdeme v pokožce. To je ten, který nás zajímá ve spojení s krásou. Kolagenové šílenství vzniklo před 12 lety, kdy japonští vědci přišli na kloub tomu, jak naštěpit kolagenová vlákna na menší buňky nebo-li kolagenové peptidy.

Již od 25 roku tvorba kolagenu v těle začíná klesat, a to je dobrý důvod k tomu, dodávat do těla kolagen pomocí doplňků stravy a kvalitních kosmetických produktů.

Návrh bez názvu 3

Jaký druh kolagenu vybrat?

Vždy vybírejte podle užitku, který od kolagenu očekávate. Co se pleti a pokožky týče, vždy si vybírejte 100% čistý, ideálně rybí kolagen typu 1, to je přesně ten, který potřebujeme pro radost z výsledků v podobě mladší kůže. Důležité je taktéž zpracování kolagenu. Čím vyšší teplotě je při výrobě vystaven, tím více ztrácí na kvalitě a účinnosti.

Jaká forma kolagenu je nejlepší?

Kolagen můžete dnes najít v mnoha podobách. Od tobolek, prášek k rozmíchání ve vodě, až po tekutou formu kolagenu v podobě drinků. Všeobecně je pro tělo vždy lépe vstřebatelné to, co je tekuté. Změřte se však na kvalitu kolagenu, jeho zpracování a jeho typ, který je obsažený v produktu. Nejvíce čistou a účinnou formou je tzv. živý kolagen. To znamená kolagen, který není tepelně zpracovaný.

Kdy začít kolagen užívat?

Jako prevenci klidně již od 25 let,  zásadní je to po 30 roku života. Proč? Protože po 20 roce se začne snižovat produkce kolagenu o 1%, po 30 roce života je to už 20-25% a po padesátce je to až o 40% méně. Což je hodně co myslíte?

01 morsky kolagen

Za jak dlouho uvidíte výsledky a jaké?

Vždy je potřeba čas, aby se projevily změny při užívání kolagenu. Počítejte s dobou 2-3 měsíce denního užívání. Pokud je produkt doplněn o více aktivních látek jako minerály a vitamíny, efekt se projeví dříve. Vždy je lepší spojení více aktivních látek v jednom koktejlu, minimum je však vitamín C, aby se kolagen mohl do těla dobře vstřebat. Skvělým produktem je například Peptide Drink Power ,který obsahuje živý liposomální kolagen a spoustu dalších aktivních látek.

Živý nebo vařený

Co myslíte, je to rozdíl? Myslím, že už je to jasné z otázky. Co je živé, je účinnější. Živý kolagen není tepelně zpracován a tudíž si uchovává své vlastnosti a funkčnost. Čím vyšší teplotě je kolagen vystaven, tím hůř.

A co kolagen v kosmetice?

Kolagen je potřeba dodávat do pleti zevnitř i zvenku. S kolagenem najdete séra i krémy, ale jak poznat, které je to nej? V tomto případě je důležitá molekula kolagenu. Čím menší molekula, tím hlouběji se dostane do pleti.

Proto často najdete ve složení kosmetiky pojem hydrolyzovaný kolagen, který je upravený tak, aby byl dobře vstřebatelný pokožkou. Dnes již však máme nejnovější technologie, které dokáží kolagen dostat až do hlubších vrstev kůže. Jednou z top technologií je liposomální kolagen.

liposomal collagen rownanie
skora warstwy loposomal

Co je to liposomalní kolagen?

Je to inovativní kombinace přírodních peptidů a aminokyselin rybího kolagenu uzavřených v liposomálním nosiči, který je přenáší do hlubších vrstev kůže. Díky tomu působí intenzivněji a déle. Okamžitě redukuje vrásky a znatelně zahušťuje strukturu pokožky, iniciuje dlouhodobé regenerační procesy.

Proč jsou liposomy tak skvělým nosičem?

Díky lipidové dvojvrstvě je liposomové pouzdro identické s lipidovou dvojvrstvou kůže, tím je posílen transdermální transport složek uzavřených v liposomech a proces uvolňování látky je prodloužen – přípravek s liposomálním kolagenem funguje silněji a déle. To zaručuje, že se dostanou do hlubších vrstev kůže, kde dochází k procesům působení kolagenových proteinů.

Účinky přípravků s Liposomal Collagen Complex na kůži

  • Zvýšení hustoty kůže, nasycení kůže bílkovinou – kolagenem, stimulace procesů regenerace (viditelné také na ultrazvuku).
  • Výrazné vyhlazení, zmenšení vrásek (viditelné také na ultrazvuku).
  • Efekt liftingu.
  • Ultrahydratační účinek

Moje doporučení

Doporučuji sadu těchto tří produktů, protože jsou pro každý věk, pleť nastartují, vyživí, dodají potřebnou hydrataci a doplní kolagen jak na povrch pokožky, tak díky liposomálnímu komplexu i do hloubky pleti. A hlavně proto, že to mám vyzkoušené na sobě! 🙂

Skvělým pomocníkem je Biopeptide spray, který má na 100 využití, ale pro začátek je to tonikum a příprava pleti na následnou péči. Dalším krokem je Face Gel, který stimuluje obnovu přírodního kolagenu v pokožce, vyživuje ji a zmírňuje podráždění. Mírní viditelné známky stárnutí.

Už po prvním použití se pokožce vrací správná úroveň hydratace, je hladší a pružnější. A do třetice všeho dobrého je to Ultra hydratační krém pro všechny typy pleti. Obsahuje jedinečný Liposomal Collagen Complex – komplex přírodních peptidů rybího kolagenu v liposomech a koktejl aktivních složek, které přinášejí a udržují hydrolipidovou rovnováhu pokožky.

Návrh bez názvu 2
Návrh bez názvu 2 1
Sdílet

Získejte vzorečky ZDARMA

V případě zájmu o vyzkoušení kosmeceutiky Larens stačí vyplnit kontaktní formulář níže, já se s vámi spojím a doladíme podrobnosti.

 

Nebo využijte 10% slevový kód pro vlastní potřebu, který vám ráda pošlu do vašeho e-mailu.

LEKCE 4

Miniatura, cover fotka, náhledová fotka na YT je něco, co já osobně považuju za velmi důležitý nástroj k tomu, aby naše videa byla pro sledující

Read More »

LEKCE 3

Ve 3 lekci pokračujeme s nastavením SEO tvého YT kanálu a k tomu pár informací o brandingu. Úkol pro tento týden je napsat si 20 klíčových

Read More »
Kopie navrhu Kopie navrhu Pink and Red Beauty Influencer Asymmetrical Overlays Facebook Cover

Kosmetička na startu je tu!

Uff tak moje miminko a druhá část mého podnikání je konečně hotová a s láskou ji vypouštím ven   Tento projekt vznikl spontánně a jeho plán

Read More »

Instagram feed

preloader