Jak být maminkou na 100% a zárověň finančně zabezpečená?

Jak to vše začalo?

Já…

Můj příběh začíná v kosmetickém salonu, který jsem už v 19ti letech, po maturitě, začala pomalu budovat. Můj táta si vždy přál, ať mám vysokou školu, a po maturitě jsem se na ni i přihlásila. Kvůli němu. Ale věděla jsem, že si chci vydělávat a nebýt na něm závislá. A já hlava paličatá, kozoroh, jsem si šla už v 19cti za svým, a to bylo dělat nehtovou modeláž.

Tehdy jsem uviděla příležitost v tom, začít dělat kamarádkám nehty a začít si vydělávat první peníze. To se mi taky splnilo. Začínala jsem v mém pokojíčku se základním vybavením, ale kamarádky byly spokojené a vracely se. Ba co víc, přibývaly stále nové a nové. Na školu už nezbýval žádný čas a tak jsem po roce zkončila a bylo po vysoké :).

Jedna z mých prací.

Tátovi se to pochopitelně nelíbilo, ale já si stála za svým, že chci dělat nehty. Tenkrát mi říkal ,,Prosím tě, tím si nevyděláš. Kamarád hladá sekretářku, to bys měla lepší.“ Ale já se nedala. Měla jsem jasno. Naštěstí mě nechal svému osudu a dokonce mi uvolnil místnost v přízemí našeho domu a místo dílny byl můj první salon krásy. Zákaznice stále přibývaly a hodiny strávené za stolem se prodlužovaly. Peníze přibývaly, ale času ubývalo. Neměla jsem čas na kamarádky ani koníčky. Navíc pořád doma…

V pátek holky v mém věku (to mi už bylo 20) chodily po diskotékách a já padala ,,na hubu“ , mnohdy po 12cti hodinách práce za stolem. Na jednu stranu mě to moc bavilo, ale na druhou to bylo hodně náročné! Byla jsem sama svojí paní, vydělávala na svůj věk super peníze, kupovala si co chtěla, ale na druhou stranu to byla otročina. V takovém duchu se táhlo celých 10 let mé praxe.

Vlastní kosmetický salon

Ve svém salonku.

V roce 2010 jsem otevřela v Prostějově svůj opravdový kosmetický salon. Spoustu zákaznic mě následovalo z Olomouce a spoustu jich přibylo nových. Dařilo se mi. Děnně jsem zkrášlila i 6 zákaznic a vásledky mě opravdu bavily. Pomáhala jsem ženám zvýšit sebevědomí. Troufám si říci, že jsem mnohdy dělala i psycholožku :).

Vše mě bavilo, ale zároveň je to velmi vyčerpávající. Kdo to zažil, tak ví. Po letech přislo vyhoření a chtěla, potřebovala jsem změnu. Už jsem do práce nechodila s nadšením jako dřív. Stále vyčerpaná…tak jsme se rozhodli pro miminko. Podařilo se asi po 4 měsících a já se těšila, že přijde změna, ale zároveň se bála co bude. Přijdu o příjem a svobodu. Co moje zákaznice? Moje podnikání, co jsem 10 let budovala?

Nové začátky

Tři měsíce před porodem, v lednu 2017, mi do cesty přišla firma tianDe díky mojí kamarádce Ivě. V té době dala příspěvek na Facebook, že bude objednávat tianDe, jestli se někdo přidá. Spojily jsme se a já se rozhodla tianDe vyzkoušet. Ivča mi vytvořila účet v e-shopu a zařídila slevu 35% na produkty. Na svůj první balíček jsem se moc těšila (a mám to tak do dnes) a od té doby jsem se zamilovala :). Troufám si říct, že to byl můj další životní milník.

A co bylo dál…

Začala jsem natáčet videa a dělat nové věci.

Uviděla jsem v tianDe příležitost. Přiležitost si přivydělat k mateřské nějákou tu korunu navíc a nebýt závislá na muži. Představa, že si o peníze budu muset říkat o peníze, pro mě byla stresující. Tenkrát jsem si říkala ,,Když si přivydělám 5000 Kč, tak to bude super“. Netrvalo to dlouho a hranici 5000,- jsem překonala. Začátky byly ještě v mé práci a mé klientky byly nadšené z účinků kosmetiky. To mě nadchlo. TianDe má vysoký obsah aktivních složek, až 20%, oproti běžné kosmetice, kde je pouze 2-5%. Což mě jako kosmetičku velmi okouzlilo.

Takže můj tým jsem začala budovat před porodem v roce 2107 a po porodu, i s malou Eliškou, se stále můj tým rozrůstal. Dařilo se mi to, protože máme on-line systém, který skvěle funguje, a můžete v pohodlí domova i s dětmi začít svůj příběh svobody. Uběhlo pár měsíců a stala se ze mě ředitelka tianDe s platem okolo 20 tis korun. Wau…o tom se mi na začátku ani nesnilo!

Rok 2018 byl rokem změn.

V roce 2018 jsem se rozhodovala co bude dál s mým salonem. Přítel na mě naléhal ať se rozhodnu, zda si ho nechám nebo ,,pustím“. Byl to pro mě celkem boj. Deset let jsem budovala svůj byznys. Ale dnes už mám jasno. Svůj salon budu využívat pro setkání a školení o produktech nebo marketingu, pro hodinky krásy a vzorkovnu.

On-line podnikání mě pohltilo natolik, že už se nechci vracet k těm hodinám dřiny a zničeným zádům. Našla jsem se v budování opravdu svobodného podnikání. Nemusím být závislá na místě ani čase, kde budu zpoza svého počítače sledovat a řídit svůj byznys. Je pouze na mě, kolik času se denně své práci budu věnovat.

Takže ženy, nebojte se životní změny. Ta je mnohdy to nejlepší, co nás může potkat, protože staré odchází a uvolňuje cestu novému, mnohdy bohatšímu. Já Vás s radostí podpořím na té vaší cestě on-line podnikáním, ať už se bude týkat čehokoliv 🙂 Naučím vás využívat Facebook a on-line nástroje ve svém podnikání. 

Přidejete se k nám, mezi ženy, které již si svoji cestu zvolily nebo se teprve hledají! Dámská škola je skupina pro všechny ženy, které se chtějí inspirovat, pamáhat si, a být součástí komunity stejně nalděných žen.

S láskou Barča <3

Komentáře