Obnova pleti na podzim

Proč je důležité měnit krém podle ročního období? 

Péče o pleť jako taková je v základu stále stejná. Ale co by se mělo měnit v závislosti s ročním obdobím je krém, nebo-li jeho konzistence 🙂

Máme čtyři základní typy pleti. Suchou, normální, smíšenou a mastnou. Citlivá pleť není typ pleti, ale její stav.

V souvislosti s tím jakou máme pleť je potřeba zvolit správně celkový program péče o pleť, produkty a tím i krém. 

Podzim je doba, kdy byste se měli zaměřit na všechny škody, které nadělalo sluníčko, dlouhé koupání ve slané nebo chlorované vodě a prudké teplotní změny způsobené klimatizací. Je to zároveň přechodné období, kdy můžete svou pleť dokonale připravit na studenou zimu. 

Podzimní kosmetika se zaměřuje na obnovení rovnováhy vaší pleti. Pokožka v této době potřebuje mnoho vitamínů a dalších vyživujích a hydratačních látek. Takže krém by měl mít na podzim výživnější složení a hutnější konzistenci, oproti letní verzi krému.

CO NAVÍC ZAPOJIT DO PODZIMNÍ PÉČE O PLEŤ?

Nejprve je potřeba zbavit pleť odumřelých kožních buňek. To zvládneme díky peelingu. Četnost použití peelingu závisí na typu pleti. Také je důležité, aby peeling neobsahoval příliš hrubé nebo uměle vytvořené částečky. Za mě doporučuji enzymatické peelingy. Ty neosahují žádné brusné částečky, je to čirý gel, který odstraňuje odumřelé kožní buňky díky obsaženým ovocným kyselinám. Tento typ peelingu můžou používat i majitelky citlivé pleti.

Peeling je důležitou součástí v péči o pleť. Pomáhá nám nejen odstranit odumřelé kožní buňky, ale taky připravit pleťna následující péči, aby se veškeré živiny, které po odlíčení nanášíme, dostaly tam, kam mají.Dále potřebujeme pleť vyživit a ochránit. Proto je načase vyměnit i svůj krém.

Krém by měl mít hutňější konzistenci, která nejen vyživí a dodá pleti vitamíny, ale bude ji také chránit. Uzamkne v pleti vše potřebné. Samozřejmě záléží na typu pleti, kterou ,,nosíte” a tomu je potřeba přizpůsobit hutnost krému. Proto je skvělé, když si můžete nechat doporučit produkty na míru. Pro suchou pleť je skvělá řada ZhenFei, smíšenou pleť potěší Fucoidan a mastnou pleť řada Tibetské byliny. (viz. katalog)

Pro extra porci hydratace a výživy jsou potřebná séra a emulze. Séra obsahují mnohem více aktivních látek než krém, mají jiné složení, a to takové, které se do pleti vstřebá mnohem hlouběji. Jsou to šampioni v péči o pleť! Péče se pak stává intenzivnější a pleť se nám odvděčí pěstěným vzhledem. Nemůžeme jimi však nahradit krém, protože krém slouží k uzavření výživy do pleti a chrání pleť před vnějšími vlivy.

Další téma, které je pro regeneraci po letních měsích důležité jsou masky. Masky máme krémové, gelové, slupovací i látkové. Každý si najde svého favorita 🙂

Látkové jsou skvělé pro jednoduchou a rychlou aplikaci a rychlý přenost aktivních látek do pleti. Nevýhodou pro některé z nás může být to, že se s nimi musí ležet, jinak by nám z obličeje spadly :).

Krémové nebo gelové jsou skvělé, když potřebujeme být aktivní, třeba vařit nebo uklízet a chceme si dopřát výživu a regeneraci i v pohybu. Každopádně doporučuji právě v podzimních měsících oživit péči o pleť o regenerační a hydratační masky, alespoň 2x týdně. A pokud možno ležet a dopřát si relax :).

Další důležitou věcí je stále pleť chránit před sluníčkem, obvzlášť pleť se sklonem k pigmentovým skvrnám. Některé denní krémy obsahují faktory, které pleť ochrání. Variantou jsou také CC krémy nebo make-up s ochraným faktorem.

A co na závěr? 

Pamatujte na to, že krásná a zdravá pleť není jen o krému, ale i o tom, co se děje v našem těle uvnitř. Dostatečný pitný režim, vyvážená a pravidelná strava určitě přispívá i ke kondici pleti. Bez vody je pleť špatně hydratovaná a vyživená, objevují se šupinky a dehydratace. Nedostatek vody poznáte i na pokožce rtů, tam se to projeví nejdříve. To mi připomíná zdůraznit, že nesmíme zapomínat i na kvalitní balzám na rty nebo hydratační rtěnku. 

Pokud tápete nad tím, co je vhodné pro vaši pleť nebo jakou pleť vlastně máte, můžete mrknout na můj článek o typech pleti . Ráda vám poradím a doporučím správnou péči pro vás a vaši pleť. Každý jsme totiž originál a nejde ,,jet“ podle všeobecného rozdělení. Stačí se na mě obrátit s jakýmkoliv dotazem a můžeme začít i váši cestu ke krásné a zdravé pleti, a nebo mě jen sledujte na facebooku a inspirujte se světem kosmetiky :).

 

5 tipů, jak na vrásky a kruhy pod očima

Jako kosmetička vím, že spostu žen trápí vrásky, kruhy nebo váčky pod očima. Proto jsem se rozhodla pro vás vytvořit PDF list s pěti tipy, jak ně. Stačí vyplnit váš email a PDFko poletí do vaší emailové schránky 🙂

Více informací
Komentáře