Den blbec vs ženský cyklus

Každý máme někdy den blbec. Na nás je, jak s ním naložíme. My ženy to máme ještě zajímavější v tom, že s námi cloumají hormony a v každé fázi menstruačního cyklu jsme na tom jinak. Zkuste se pozorovat v průběhu svého cyklu a všímejte si změn, které se ve vás odehrávají.

Fáze cyklu máme čtyři

  1. Menstruační
  2. Dynamická
  3. Ovulační
  4. Předmenstruační

V obrázku pod tímto odstavcem jsem pro vás vytvořila přehled všech fází vašeho cyklu a jeho popis, a to i s doporučením pro muže.

Vetšinou den blbec přichází v době, kdy jsme ve fázi ovulační nebo předmenstuační. To býváme nejcitlivější na výkyvy nálad a jsme více emotivní. Alespoň u mě to tak funguje :). Napište do komentáře, jestli i u vás.

Důležité je vypozorovat, kdy a proč se nám tyto dny objevují, a příště vědět, jak s nimi pracovat. Co se osvědčilo mě, je v těchto dnech nic neřešit a nechat vše tak nějak plynout, prožít ty emoce, co k vám chodí. Každá jsme jediněčná a každé bude dělat dobře něco jiného.

Klidně brečte, křičte, dejte si vanu, tvořte, cvičte, poproste manžela o pomoc s hlídáním dětí, že potřebujete chvíli jen tak být. Cokoliv, co vám pomůže načerpat energii, chvíli vypnout, nemyslet na ty tíživé myšlenky, že je vše na nic, nic vám nevychází, nevíte kudy kam a jaká cesta je správná.

A myslete na to, že tyto dny zase přejdou a pak zase budete sama sebou :).

Pokud ještě nemáte diář pro rok 2020 a chcete poznávat svoji cykličnost, doporučuji diář Srdce ženy, který je pro to přímo vytvořený.

Má totiž 4 barevné záložky a každá z nich má za úkol označit týden podle vašeho cyklu. Prošla jsem s ním celý rok 2019 a je úžasný. Naučí vás vnímat svoji cykličnost.

Pokud byste si o cykličnosti ženy chtěly přečíst více, doporučuji skvělou knihu, kde se dozvíte vše podstatné, a to Cyklická žena od Mirandy Gray. Bude to váš průvodce 28 denní cyklem.

Přeji vám krásné poznávání sama sebe. Není nad to poznat, proč se chováme v určitých situacích cyklu přecitlivěle nebo naopak popudlivě a všichni se nám zdají zpomalení.

A hlavně vám přeji co nejméně dnů blbců 🙂

S láskou Baru

Přidejte se ke 471 ženám, které jsou na stejné vlně a chtějí získat tipy a inpiraci pro své podnikání. Facebook skupina Dámská škola je tu pro vás.

Komentáře